Опубліковано Залишити коментар

Орхідейне дерево.Баухінія Bauhinia.

Цю статтю я присвячую невтомним садівникам.
Наша компанія “Екомалина” запрошує вас у світ найпрекрасніших рослин світу. Вчимося вирощувати красу разом!
Сьогодні хочу познайомити вас із ще одним деревом. Не простим деревом, а самим орхідейним! Баухінія Bauhinia – орхідейне дерево сімейства цезальпінієві в природних умовах, що швидко росте, а у нас – домашня рослина. Дуже часто ми використовуємо його як “кадкове” – виносимо на вулицю на час теплого сезону.

Насіння ласкаво нам надане моїми друзями з міста DEHRADUN, INDIA
Сотні відтінків своїх квітів, зовні дуже подібних до орхідеї, виявляють ці рослини майже весь рік у країнах Південно-Східної Азії. Назва Bauhinia рід придбав у частину швейцарських ботаніків XVI століття братів Bauhin. Дві частки кожного листочка вказують на двох братів. Рід налічує понад 200 видів, що являють собою напівлистопадні та листопадні чагарники, ліани та невеликі дерева. За прекрасні квіти баухін часто називають орхідейними деревами. Однак відношення до орхідей вони не мають і відносяться до сімейства цезальпінієвих. Листочки баухінії на ніч складаються і тим самим нагадують метеликів.
Її листя називають листям мудрості, досі студенти деяких країн використовують їх для закладок у книгах. У природі баухінії з білими квітами, наприклад вид Кандіда або Bauhinia variegata Candida, зустрічаються набагато рідше, ніж з червоними і рожевими. Найбільшого поширення мають баухінії чотирьох видів – пурпурна, повстяна, acuminata і variegata.Саме 2 види з останніх ми розглянемо сьогодні у способі вирощування із насіння.
Моє перше знайомство з баухінією було в 1999 році, коли захоплювався колекціонуванням монет. Тоді в руки потрапив один Гонконгський долар із зображенням квітки, як з’ясувалося через кілька років, на звороті монети була квітка баухінії.

монета 3
Ця розкішна квітка з п’ятьма пелюстками — національний символ міста. Його стилізоване зображення є на прапорі та гербі цього Спеціального адміністративного району Китаю. Офіційним символом Гонконгу баухінія стала 1997 року. Тоді Гонконг повертався під суверенітет Китаю, і колоніальні герб та прапор потрібно було замінити. Після розгляду величезної кількості варіантів дизайну вибір припав на квітку, що так полюбилася місцевим жителям. Баухінія також з’явилася на реверсі всіх місцевих монет, витіснивши звідти зображення англійської королеви.
Статуя Вічноквітучої Баухинії-позолочений символ процвітання Гонконгу (площа Золотої Баухинії), була подарунком від Центрального уряду в 1997 році – часу, що мав величезне значення для найчисленнішої нації у світі і що виділяється як знакова подія в історії XX століття.
Сьогодні це місце дуже популярне у китайських туристів, які приїжджають, щоб сфотографувати пам’ятник Возз’єднання, де містяться каліграфічні написи Президента Цзян Цземіна (Jiang Zemin), який представляв Китай на Церемонії Передачі, а також для того, щоб насолодитися помпезністю та символізмом щоденної церемонії підняття Прапори на тлі прекрасної Вікторії гавані.

баухиния гонконг
.Але не лише китайці захоплюються та високо підносять баухінію.
Орхідейне дерево (Баухінію) вважають одним із квітучих чудес в Ізраїлі, де воно росте практично на кожній вулиці. Відмінна риса ізраїльських вулиць – достаток зелені, квітів та фруктових дерев.
на фото вулиця Ізраїлю.

баухиния в израиле

Непальські та індійські ботаніки досліджують можливість збереження насіння баухінії у насіннєвому банку.
Крім використання рослини як декоративного, в Малазії баухін використовують широко. Молоді стручки, листя та бутони, використовують у їжу як овочі. З волокон деревини виготовляють канати, рибальські снасті. Тканини та вироби з баухінії, дуже стійкі до стирання, міцні та не псуються навіть у воді. Маючи велику міцність деревина баухінії деяких видів, застосовується при виробництві декоративних виробів, наприклад рукояток, піхов, збройових деталей. Деякі частини дерев певних сортів використовують у медичних цілях. З насіння виробляють масло, листя і кору застосовують при фарбуванні, роблять жуйку.

Наша методика пророщування насіння орхідейного дерева:
У процесі беруть участь Bauhinia variegata і Bauhinia Retusa – це великі зерна коричневого кольору з твердою зовнішньою оболонкою, що захищає внутрішній вміст від впливу природних, хімічних та механічних факторів.
Для початку повідомляю, що ніякої скарифікації та стратифікації насіння не потребує.
Насіння баухіній відноситься до бобових – тому насіння велике і особливого методу проростання не вимагають. Маючи величезний досвід з вирощування гліцинії я з легкістю взявся за насіння баухіній.
семена баухинии 250 грамм

На фото 250 грам Bauhinia Retusa (рябої) – насіння досить важке, приблизно важче баухінії пурпурової в 3 рази.
Замочуємо в теплій воді насіння на 4 -6 годин, ось як вони виглядають після:
баухиния после вымачивания

Насіння строкатої баухінії рябої має наліт, який дуже помітний саме після вимочування, його легко змити.
Налёт на мокрых семенах

А це насіння варієгатної баухінії, вже вологі
баухиния вариегата

Після зливу води, я поміщаю насіння в поліетилен і розміщую на радіаторі (батареї) до ранку.
Далі використовую торф’яну суміш верхового торфу в перемішку з перлітом і додаванням добрива Осмокот екзакт стандарт (його знайдете на сайті “Екомалина”). нижнім підігрівом. Ідеальне проростання насіння проходить за температури +20-25С. Але за відсутності можливий підігрів субстрату – це також сприяє якнайшвидшому пробудженню насіння.
семечко баухинии вариегаты

Насіння баухінії заглиблене в ґрунт на 5 мм. Субстрат не поливати! Насіння досить вологі.
Очікування пробудження 7 днів.
Ревізія насіння була проведена через 3 дні, на фото набухле насіння баухінії варієгати.
набухшее семечко баухинии

на 7 день

 

проросшее семечко баухинии

 

Іноді буває так, берешся до справи, а вона не виходить. Скільки невдач у садівництві та розчарувань за ці роки я мав. Але, якщо бути чесним, набагато більше я отримав радості та впевненості. А ще, важливий чинник не лише садівника, а й кожного з людей, це успіх. Саме він рухає нами, саме він укріплений вірою, добротою та любов’ю до прекрасного, змусить як мінімум зателефонувати до друзів до Індії (у моєму випадку) та попросити насіння незвичайного орхідейного дерева або просто відвідати найближчий магазин “Сад. Город”.
У кожному холодному куточку світу є оранжереї. Навіщо їх будують? Адже це дорогі проекти, які потребують уважного контролю та постійного вкладення грошей! Взаємозв’язок між усім живим у світі дуже важливий для нас – людей! Створюючи міні оранжереї на своїх підвіконнях нам, погодьтеся, простіше дивитися на світ за вікном.

з повагою до невтомних садівників братам Баухім, на честь яких названо цю чудову рослину. З глибокою повагою і до Вас, мої клієнти та читачі!
Варениця Олександр Сергійович
24 січня 2018р.

Часто купують

Розпродаж

Новинки

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *